Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Usposabljanje za aktivno življenje bolnikov s celiakijo

V sredo 16.06.2010 smo v podružnici za Koroško pripravili predavanje in hitro testiranje celiakije. Najprej je ga. dr. Gangl povedala nekaj osnovnih podatkov o celiakiji, nato pa ga. Ingrid Pregelj iz podjetja Iris vse o samem Xeliac testu. Udeležba je bila kar visoka, saj smo testirali 49 oseb. Veseli nas, da so se testiranja udeležili tako svojci celiakašev kot tudi tisti, ki imajo težave. Ob pomoči ekipe medicinskih sester otroškega oddelka SB Slovenj Gradec smo opravili test 49 osebam in dobili zanimive rezultate: 9 pozitivnih (+), (2 že celiakaša), 21 osebam se je pokazal sum ( +/-) in 19 negativnih (-).Vsem smo razložili, kaj je potrebno storiti v nadaljevanju in kako je pomembno, da je potrebno takoj na nadaljne preiskave.

Najlepše se zahvaljujemo: Zavarovalnici Maribor d.d., Iris d.o.o., dr. Gangl Žvikart Ljubi, dr Slemnik Mihaeli, medicinskim sestram otroškega oddelka, Slaščičarni Demiri s.p., Okrepčevalnici Tržnica s.p., Strel Božo s.p.