Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

V Brežicah najboljši domači kruh pripravili v SDC

14.6.2024 so staro mestno jedro Brežic že tradicionalno preplavile okusne arome domačih dobrot, pospremljene z veselimi melodijami. Dogodek Dan kruha, vina in salam, ki je bil lani uvrščen med 100 najboljših trajnostnih zgodb na svetu (Top 100 Stories 2023), je potekal na grajskem dvorišču Posavskega muzeja Brežice, od 18. do 22. ure. Dogodek je organiziral Zavod za podjetništvo, turizem in mladino Brežice.

V okviru dogodka je potekalo tudi tekmovanje v peki domačega kruha, pri čemer so bili vsi kruhi (približno 60) po tekmovanju tudi razstavljeni na prizorišču dogodka.

Na tekmovanju v peki domačega kruha je zmagal temni brezglutenski kruh z drožmi, ki ga je pripravila ekipa iz podružnice Slovenskega društva za celiakijo Celje.