Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

V Kopru izvedli strokovno delavnico branja deklaracij z Natašo Forstner Holešek

Podružnica Slovenskega društva za celiakijo za Primorsko je v torek, 27.2.2024, v Kopru, izvedla strokovno delavnico branja deklaracij z Natašo Forstner Holešek, univ. dipl. inž. živilske tehnologije, podpredsednico SDC in vodjo Komisije za certificiranje izdelkov brez glutena pri SDC.

Udeleženci so spoznali pasti na deklaracijah izdelkov, vse o zahtevanih navedbah alergenov, smernicah AOECS ter predvsem na kaj morajo biti bolniki s celiakijo posebej pozorni pri nakupu izdelkov, ko le-ti niso ali pa ne morejo biti certificirani.

V Slovenskemu društvu za celiakijo se za možnost izvedbe navedene strokovne delavnice branja deklaracij zahvaljujemo družbi SPAR Slovenija trgovsko podjetje d.o.o.

Vsem članicam in članom Slovenskega društva za celiakijo, ki se tokratne strokovne delavnice branja deklaracij niste uspeli udeležiti, sporočamo, da so navedene strokovne delavnice stalna (in tako že tradicionalna) aktivnost društva in še bodo tekom leta izvedene drugod po Sloveniji.