Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Zares dobra predstavitev delovanja Slovenskega društva za celiakijo, Podružnice Koroška na predstavitvi delovanja stranke Zares

V soboto 13.9.2008 od 10.00 do 20.00 ure je na Trgu svobode v Slovenj Gradcu potekala predstavitev delovanja stranke Zares. Ker vsebuje delovanje stranke tudi humanitarno dejavnost, so povabili k sodelovanju našo podružnico, hkrati je potekala tudi predstavitev turistične ponudbe Mislinjske doline. V galeriji likovnih umetnosti je bila tudi organizirana okrogla miza na temo: Turizem: perspektivna gospodarska panoga Mislinjske doline V SDC Podružnica za Koroško smo se tako na Trgu svobode predstavili s svojo stojnico, ki smo jo okrasili s plakati o celiakiji, delovanju društva in aktivnostih podružnice. Mimoidočim so člani oz. članice delile zgibanke o celikiji. Prav tako pa smo zainteresirane mimoidoče pogostili z brezglutenskim pecivom, ki sta jih za ta namen za nas pripravili Milka Lesjak in slaščičarna Polanšek, ki se jima tudi iskreno zahvaljujemo. Stranka Zares je obiskovalcem prireditve v popoldanskem času delila brezglutenski golaž in brezglutenske žemljice ter brezglutensko pivo. Žemljice sta za ta namen v zgodnjih jutranjih urah spekla naš predsednik ter Zmago Polak. To je bila še ena izvrstna priložnost, da smo lahko širši javnosti predstavili celiakijo, Slovensko društvo za celiakijo in Podružnico za Koroško ter tako prispevali k večji prepoznavnosti bolezni, brezglutenske diete ter društva. Predsednik Matjaž Gruber pa je strankarskemu kandidatu Borisu Raju predal kratek sestavek o društvu, podružnici in celiakiji, ki ga je predal predsedniku stranke Zares Gregorju Golobiču, saj se nam zdi, da je za izboljšanje statusa bolnikov s celiakijo nujno potrebno sodelovanje z državnimi funkcionarji. Ni nam žal, da smo se udeležili shoda in se predstavili na stojnici, saj so tudi stranke tiste, ki nam lahko pomagajo pri naših željah (refundacija za odrasle, prehrana v vrtcih, šolah…). Zahvaljujemo se Slorational d.o.o., Slaščičarni Polanšek, gospe Milki Lesjak in stranki ZARES za povabilo.