Preskoči na vsebino Skip to main navigation Skip to footer

Božično srečanje v Szombathelyu

Društvo bolnikov s celiakijo Železne županije iz Szombathelya je tudi letos organiziralo že tradicionalno božično srečanje. Člani so se 8. decembra zbrali v gostišču Pannónia.

V veliko veselje otrok sta prireditev obiskala tudi Miklavž in parkelj in otrokom razdelila darilne pakete z brezglutensko čokolado. Odrasle je društvo pogostilo z brezglutensko pico. Udeleženci so po starem običaju tudi letos pripravili brezglutensko pecivo in se ob druženju skupaj posladkali. Prireditve so se udeležili tudi predstavniki Slovenskega društva za celiakijo in vodilnega partnerja projekta LQ-CELIAC, Mestne občine Maribor.

Ta dan je v Szombathelyu potekal tudi 11. sestanek projektne supine, na katerem smo govorili o tekoči problematiki projekta in si zastavili cilje za zimske in pomladne mesece. Naslednje srečanje bo v mesecu februarju.